Info AKMAL

Majlis Tamat Latihan Kursus Asas Penguasa Kastam Gred W41 Siri 1/2014 & Kursus Asas Pembantu Penguasa Kastam Gred W17 Siri 2/2014 - 11 September 2014

Majlis Makan Malam Peserta Kursus Asas Gred W41 & Gred W17 Bersama Timbalan Ketua Pengarah Kastam (TKPK) - 3 September 2014


Perkhidmatan Atas Talian
JKDM webMail AKMAL4U AKMAL uDaftar
Pautan Utama
Hubungi AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331100
No Fax: +6062317762

Profail Pensyarah AKMAL


 
Nama: Dayang Fatimah Binti Johari
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: BA (Hons) Mass Comm, MSc Human Resources
Portpolio: Pengarah AKMAL
Tel: 012-8866505
eMail: dg_fatimah.johari@customs.gov.my

 
Nama: Saidi Bin Ismail
Jawatan: Timbalan Pengarah (W54)
Akademik:
Portpolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
eMail: saidi.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Saleh Bin Ismail
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BSc(Hons)Chemistry
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan ICT (JICT)
Tel: 06-2313632
eMail: saleh.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Ibrahim Bin Sulaiman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA (HONS) Economics
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
eMail: ibrahim.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Norani Binti Saedin
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal (JTEK)
Tel: 06-2331015
eMail: norani.saedin@customs.gov.my

 
Nama: Abdull Wahid Bin Sulong
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: MA Strategic & Diplomacy
Portpolio: Pengarah AKMAL Cawangan Sabah
Tel: 088-493433
eMail: abd_wahid.sulong@customs.gov.my

 
Nama: Datin Shamsiah Binti Abdul Hamid
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (JP&P)
Tel: 06-2331094
eMail: shamsiah.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Jamilah Binti Mohamed
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Asas Perkastaman (JPAP)
Tel: 06-2331027
eMail: jamilah.mohamed@customs.gov.my

 
Nama: Zaleha Binti Selamat
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Luar (JPL)
Tel: 06-2331033
eMail: zaleha.selamat@customs.gov.my

 
Nama: Usop @ Yusuff Bin Drahman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Pengarah AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 082-64501
eMail: yussuf.drahman@customs.gov.my

 
Nama: Zulkurnein Bin Abd Rahman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
eMail: zulkurnein.ar@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar (JHEP)
Tel: 06-2331179
eMail: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portpolio: Ketua Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331014
eMail: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Faridah Binti Azis
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA(Hons) South East Asia Studies
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
eMail: faridah.azis@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Shahar Bin Mohd Khalil
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MBA (Marketing)
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331119
eMail: m_shahar.khalil@customs.gov.my

 
Nama: Suhaimi Bin Yusoff
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Management (UUM), MSc Management of Technology (UTM)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331174
eMail: suhaimi.yusoff@customs.gov.my

 
Nama: Dr. Benedict Poris Besong
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: PhD in Business Administration
Portpolio: Ketua Unit Latihan
Tel: 082-647916
eMail: benedict.besong@customs.gov.my

 
Nama: Ramlan Bin Tahir
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc (HONS) Chemistry
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331033
eMail: ramlan.tahir@customs.gov.my

 
Nama: Ismail Bin Hashim
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331110
eMail: ismail.hashim@customs.gov.my

 
Nama: Bakri Bin Abdul Rahman
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA(Hons)Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
eMail: bakri.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Jabar Bin Manaf
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA (Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331218
eMail: jabar.manaf@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portpolio: Ketua Unit Latihan AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Dr Shalihen Bin Mohd Salleh
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: PhD in Management (Indirect Tax)
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331046
eMail: shalihen.salleh@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Annuar Bin Suleiman
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Pengurusan
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih
Tel: 04-9699017
eMail: annuar.suleiman@customs.gov.my

 
Nama: Rahmat Bin Samad
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2332119
eMail: tnrahmat.samad@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
eMail:

 
Nama: Azmi Bin Hashim
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Matematik
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331213
eMail:

 
Nama: A.H. Mohamad Zulkiffly Bin Abdul Hamid
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Master in Criminal Justice (Sarjana Pengadilan Jenayah)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: m_zulkiffly.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Azman Bin Yaakob
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Business Management
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331116
eMail: azman.yaakob@customs.gov.my

 
Nama: Sadradin Bin Hairan
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Adv.DiP in Logistic Management
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2313655
eMail: sadradin.hairan@customs.gov.my

 
Nama: Normah Binti Md Yusuf
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: MSc Management Accounting & Planning
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331032
eMail: normah.mdyusuf@customs.gov.my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331179
eMail: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Fadzil Bin Nasir
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BSc (Hons) Fizik, Dip in Engineering (Electrical)
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331216
eMail: mfadzil.nasir@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Anif Bin Ahmad
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331617
eMail: mohdanif.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Hedir Bin Kusnan
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Social Science
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331118
eMail: hedir.kusnan@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Master in Taxation
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2314860
eMail: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Diana Binti Abab
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331152
eMail: diana.abab@customs.gov.my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA(Hons) Economics
Portpolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Sanusi Bin Ab Aziz
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA Pentadbiran Perniagaan
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699030
eMail: m_sanusi.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA(Hons) Human Science (Major in Communication, Minor in Islamic Revealed Knowledge & Islamic Heritage)
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331019
eMail: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Sharifah Zaharah Binti Syed Harun
Jawatan: Pustakawan (S41)
Akademik: BSc(Hons)Microbiology, Dip. Lepasan Ijazah Sains Perpustakaan Dan Maklumat
Portpolio: Pustakawan
Tel: 06-2331106
eMail: zaharah.harun@customs.gov.my

 
Nama: Melah Binti Ismail
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: MCE
Portpolio: Jab Pengajian Kepimpinan (Pengarah AKMAL Selatan - Tg Surat)
Tel: 06-2331047
eMail: melah.ismail@customs.gov.my

 
Nama: A.Bakar Bin Jaafar
Jawatan: PaK (W41)
Akademik:
Portpolio: Pengarah AKMAL Cawangan Timur
Tel: 09-7953832
eMail: bakar.jaafar@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
eMail: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Zaki Bin Nor Muhamad
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc (Hons) Information Technology
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331235
eMail: zaki.muhd@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331192
eMail: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2314860
eMail:

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2314511
eMail: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Tuah Bin Mohamed
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA(Hons) Management, DiP In Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2314759
eMail: m_tuah.mohamed@customs.gov.my

 
Nama: Magret Intang
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA Pemasaran Antarabangsa
Portpolio: Pendaftar Cawangan AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: magret.intang@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Ridzwan Bin Jumin
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc (Hons) Science & Environmental Management
Portpolio: Unit Kewangan Dan Perolehan
Tel: 082-645803
eMail: ridwan.jumin@customs.gov.my

 
Nama: Halimah Binti Ab Ghani
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc Kimia Gunaan
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331215
eMail: halimah.abghani@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Latif Bin Khairi
Jawatan: Pen.PaK (W36)
Akademik: Dip.Pentadbiran Awam
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail:

 
Nama: Johari Bin Abd Latif
Jawatan: Pen.PaK (W32)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
eMail: johari.latif@customs.gov.my

 
Nama: Nor Aidah Binti Samin
Jawatan: Pen Pengurus Asrama (N27)
Akademik: Diploma Pengurusan Institusi Dan Penyediaan Makanan
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar (Asrama)
Tel: 06-2314015
eMail: noraidah.samin@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (W27)
Akademik: Diploma Pengurusan Teknologi
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
eMail: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Zaharah Binti Mohd Noor
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Pentadbiran)
Tel: 06-2331159
eMail: zaharah.noor@customs.gov.my

 
Nama: Mohamad Zanal Bin Darin
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331150
eMail: zanal.darin@customs.gov.my

 
Nama: Roslan Bin Aziz
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
eMail: roslan.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Noordin Bin Ali
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331134
eMail: nordin.ali@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Bistaman Bin Hassan
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: HSC
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: a.bistaman@yahoo.com

 
Nama: Ab. Razak Bin Yusof
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2331100
eMail: razak.yusof@customs.gov.my

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
eMail: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: STPM
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331302
eMail: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Amarjeet Singh Gurcharan Singh
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331196
eMail: amarjeet.gurcha@customs.gov.my

 
Nama: Kamarolzaman Bin Mohd Daud
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: MCE
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2314511
eMail: kamarolzaman.md@customs.gov.my

 
Nama: Quek Hup Neo
Jawatan: B22
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331172
eMail: quekfoto@gmail.com