Aktiviti AKMAL

Bengkel Kajian Semula Modul Kursus Asas dan KIAP Bil. 1/2015.
30 Jun 2015 hingga 3 Julai 2015


Perkhidmatan Atas Talian
JKDM webMail AKMAL4U AKMAL4U G-BAM
Pautan Utama
Hubungi AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331100
No Fax: +6062317762
Paparan Keputusan KEK & KEP
Keputusan Kursus Ejen Kastam (KEK)&
Kurus Ejen Perkapalan (KEP)
Sila klik pada logo pdf di bawah.

Paparan ini hanya memaparkan peserta
yang lulus sahaja bagi keputusan KEK&KEP terdahulu.
Keputusan semasa dan terkini boleh dirujuk pada laman
sesawang http://ppe.uum.edu.my atau
klik pada pautan UUM di atas. Terima kasih.

Profail Pensyarah AKMAL


 
Nama: Azimah Binti Abd Hamid
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: Master in Human Resource
Portpolio: Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331138
eMail: azimah.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Saidi Bin Ismail
Jawatan: Timbalan Pengarah (W54)
Akademik: Master in Public Administration
Portpolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
eMail: saidi.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Ibrahim Bin Sulaiman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
eMail: ibrahim.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Saleh Bin Ismail
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BSc(Hons)Chemistry
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan ICT (JICT)
Tel: 06-2313632
eMail: saleh.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Norani Binti Saedin
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA (Hons) South East Asia Studies
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal (JTEK)
Tel: 06-2331015
eMail: norani.saedin@customs.gov.my

 
Nama: Abdull Wahid Bin Sulong
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: MA Strategic & Diplomacy
Portpolio: Pengarah AKMAL Cawangan Sabah
Tel: 088-493433
eMail: abd_wahid.sulong@customs.gov.my

 
Nama: Datin Shamsiah Binti Abdul Hamid
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA(Hons) Economics
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (JP&P)
Tel: 06-2331020
eMail: shamsiah.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Jamilah Binti Mohamed
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA (Hons) Mass Comm
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Asas Perkastaman (JPAP)
Tel: 06-2331027
eMail: jamilah.mohamed@customs.gov.my

 
Nama: Zaleha Binti Selamat
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik: BA (Hons) Social Science
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Luar (JPL)
Tel: 06-2331036
eMail: zaleha.selamat@customs.gov.my

 
Nama: Usop @ Yusuff Bin Drahman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Pengarah AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 082-64501
eMail: yussuf.drahman@customs.gov.my

 
Nama: Zulkurnein Bin Abd Rahman
Jawatan: PKPK I (W52)
Akademik:
Portpolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
eMail: zulkurnein.ar@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar (JHEP)
Tel: 06-2331179
eMail: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portpolio: Ketua Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331014
eMail: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Faridah Binti Azis
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA(Hons) South East Asia Studies
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
eMail: faridah.azis@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Shahar Bin Mohd Khalil
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MBA (Marketing)
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331119
eMail: m_shahar.khalil@customs.gov.my

 
Nama: Suhaimi Bin Yusoff
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Management (UUM), MSc Management of Technology (UTM)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331174
eMail: suhaimi.yusoff@customs.gov.my

 
Nama: Dr. Benedict Poris Besong
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: PhD in Business Administration
Portpolio: Ketua Unit Latihan
Tel: 082-647916
eMail: benedict.besong@customs.gov.my

 
Nama: Ramlan Bin Tahir
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc (HONS) Chemistry
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331033
eMail: ramlan.tahir@customs.gov.my

 
Nama: Ismail Bin Hashim
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331110
eMail: ismail.hashim@customs.gov.my

 
Nama: Bakri Bin Abdul Rahman
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA(Hons)Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
eMail: bakri.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Jabar Bin Manaf
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BA (Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331218
eMail: jabar.manaf@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portpolio: Ketua Unit Latihan AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Dr Shalihen Bin Mohd Salleh
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: PhD in Management (Indirect Tax)
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331046
eMail: shalihen.salleh@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Annuar Bin Suleiman
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Management
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih
Tel: 04-9699017
eMail: annuar.suleiman@customs.gov.my

 
Nama: Rahmat Bin Samad
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: MSc Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2332119
eMail: tnrahmat.samad@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
eMail:

 
Nama: Azmi Bin Hashim
Jawatan: PKPK II (W48)
Akademik: BSc Matematik
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331213
eMail:

 
Nama: A.H. Mohamad Zulkiffly Bin Abdul Hamid
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Master in Criminal Justice (Sarjana Pengadilan Jenayah)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: m_zulkiffly.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Azman Bin Yaakob
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Business Management
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331116
eMail: azman.yaakob@customs.gov.my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331032
eMail: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Fadzil Bin Nasir
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BSc (Hons) Fizik, Dip in Engineering (Electrical)
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331179
eMail: mfadzil.nasir@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Master in Taxation
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2314860
eMail: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA(Hons) Economics
Portpolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Sanusi Bin Ab Aziz
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA Business Admin
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699030
eMail: m_sanusi.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA(Hons) Human Science (Major in Communication, Minor in Islamic Revealed Knowledge & Islamic Heritage)
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331019
eMail: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2314860
eMail: hafezzah.talib@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331229
eMail: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nur Rahayu Binti Abdul Halim
Jawatan: PPK (W44)
Akademik: Master in Strategic Management & Intellectual Property Rights
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331752
eMail: snrahayu.ahalim@customs.gov.my

 
Nama: Sharifah Zaharah Binti Syed Harun
Jawatan: Pustakawan (S41)
Akademik: BSc(Hons)Microbiology, Dip. Lepasan Ijazah Sains Perpustakaan Dan Maklumat
Portpolio: Pustakawan
Tel: 06-2331106
eMail: zaharah.harun@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
eMail: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2314511
eMail: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Tuah Bin Mohamed
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA(Hons) Management, DiP In Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2314759
eMail: m_tuah.mohamed@customs.gov.my

 
Nama: Magret Intang
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA International Marketing
Portpolio: Pendaftar Cawangan AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
eMail: magret.intang@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Halimah Binti Ab Ghani
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc Kimia Gunaan
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331215
eMail: halimah.abghani@customs.gov.my

 
Nama: Aswan bin Alimudin
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc Sains Sukan
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331192
eMail: aswan.alimudin@customs.gov.my

 
Nama: Siti Adura Faridah binti Ismail
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc Sains Komputer
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331224
eMail: adura.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Sarina binti Md Noor
Jawatan: PaK (W41)
Akademik: BSc Computer Science
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331236
eMail:

 
Nama: Ahmad Latif Bin Khairi
Jawatan: Pen.PaK (W36)
Akademik: Dip.Public Administration
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail:

 
Nama: Johari Bin Abd Latif
Jawatan: Pen.PaK (W32)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
eMail: johari.latif@customs.gov.my

 
Nama: Nor Aidah Binti Samin
Jawatan: Pen Pengurus Asrama (N27)
Akademik: Diploma Pengurusan Institusi Dan Penyediaan Makanan
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar (Asrama)
Tel: 06-2314015
eMail: noraidah.samin@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (W27)
Akademik: Diploma Technology Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
eMail: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Zaharah Binti Mohd Noor
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Pentadbiran)
Tel: 06-2331159
eMail: zaharah.noor@customs.gov.my

 
Nama: Mohamad Zanal Bin Darin
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: MCE
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331150
eMail: zanal.darin@customs.gov.my

 
Nama: Roslan Bin Aziz
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
eMail: roslan.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Noordin Bin Ali
Jawatan: PiKT (W26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331134
eMail: nordin.ali@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Bistaman Bin Hassan
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: HSC
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: a.bistaman@yahoo.com

 
Nama: Ab. Razak Bin Yusof
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2331100
eMail: razak.yusof@customs.gov.my

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
eMail: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: STPM
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331302
eMail: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Amarjeet Singh Gurcharan Singh
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331196
eMail: amarjeet.gurcha@customs.gov.my

 
Nama: Kairo Bariah Binti Abd Aziz
Jawatan: PiKK (W22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331101
eMail: kairobariah.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Quek Hup Neo
Jawatan: B22
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331172
eMail: quekfoto@gmail.com