SOROTAN AKMAL
MAJLIS PENUTUPAN KURSUS ASAS PEMBANTU PENGUASA KASTAM GRED WK19 TAHUN 2017
05 Ogos 2017
 
PERUTUSAN HARI RAYA OLEH PENGARAH AKMAL
22 Jun 2017
 


Klik untuk info penuh...
PAUTAN
HUBUNGI AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331040
No Fax: +6062317762

Pandu Arah KE AKMAL
(Direction To AKMAL)

Sidang Akademik AKMAL


 
Nama: Dato' Azimah Binti Abd Hamid
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: Master in Human Resource
Portpolio: Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331138
eMail: azimah.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Azizah Binti Kechik
Jawatan: Timbalan Pengarah (WK54)
Akademik: Bachelor of Art University Malaya
Portpolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
eMail: azizah.kechik@customs.gov.my

 
Nama: Saleh Bin Ismail
Jawatan: Timbalan Pengarah (WK54)
Akademik: BSc(Hons)Chemistry
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2313632
eMail: saleh.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Zaleha Binti Selamat
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BA (Hons) Social Science
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331036
eMail: zaleha.selamat@customs.gov.my

 
Nama: Norsiah Binti Abdul Ghani
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331027
eMail: norsiah.ghani@customs.gov.my

 
Nama: Dr Ahmad Taufik bin Sulaiman
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: PhD (Management UUM)
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
eMail: taufik.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Dr. Alim Impira
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: PhD Human Resource Management
Portpolio: Pengarah Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645801
eMail: alim.impira@customs.gov.my

 
Nama: Zulkurnein Bin Abd Rahman
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BSc Fizik (UKM)
Portpolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
eMail: zulkurnein.ar@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portpolio: Pengarah Cawangan Sabah
Tel: 08-8494433
eMail: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331020
eMail: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Siti Suria bt Kasim
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik:
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331015
eMail: suria@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Business Administration
Portpolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333632
eMail: m_rosli.yassin@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA(Hons) Human Sciences (Communication)
Portpolio: Ketua Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331032
eMail: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Dr Noorazman bin Ahmad
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc. Agribusiness
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331096
eMail: azman.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Dr Shalihen Bin Mohd Salleh
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: PhD in Management (Indirect Tax)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: -
eMail: shalihen.salleh@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
eMail: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Ramlan Bin Tahir
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc (HONS) Chemistry
Portpolio: AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: -
eMail: ramlan.tahir@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Annuar Bin Suleiman
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: MSc Management
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih
Tel: 04-9699017
eMail: annuar.suleiman@customs.gov.my

 
Nama: Abd Kahar bin Jodin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Bachelor of Economics
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331014
eMail: abd_kahar.jodin@customs.gov.my

 
Nama: Asudas a/l Mickel
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
eMail: asudas.michel@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Master in Taxation
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331119
eMail: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
eMail: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Fadzil Bin Nasir
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc (Hons) Fizik, Dip in Engineering (Electrical)
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: -
eMail: mfadzil.nasir@customs.gov.my

 
Nama: Anuar bin Ibrahim
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331103
eMail: anuar.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Mashita binti Yaakob
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Perakaunan
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331352
eMail: mashita.yaakob@customs.gov.my

 
Nama: Razali bin Hassan
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331094
eMail: razali.hassan@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331118
eMail: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Aimy Sharfilah binti Mat Satar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
eMail: aimy.matsatar@customs.gov.my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portpolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 08-8493433
eMail: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad bin Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Technology Management with Honours
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: ahmad.talib@customs.gov.my

 
Nama: Kharul Azlin bin Zakaria
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Accounting
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331019
eMail: kharulazlin.zak@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
eMail: hafezzah.talib@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331032
eMail: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331039
eMail: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Shamsul Ariffin bin Bahnan
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Sports Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331216
eMail: shamsul.bahnan@customs.gov.my

 
Nama: Zatulbarakah binti Abididdar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Technology
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331042
eMail: zatulbarakah.ab@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Amri bin Naim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bsc (Hons) in Business Information Technology
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331236
eMail: khairul.naim@customs.gov.my

 
Nama: Dayang Siti Nurafidah binti Sabri Apandi
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Business Administration
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: -
eMail: nurafidah.sabri@customs.gov.my

 
Nama: Nurhafizah binti Edy Muslim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: B.Sc (Hons) Textile Technology
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: hafizah.edy@customs.gov.my

 
Nama: Norazimah binti Kasim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: -
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2333752
eMail: norazimah.kasim@customs.gov.my

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
eMail: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Norkhanisa binti Shamsudin
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Sains Social Kepujian Pengajian Antarabangsa
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333754
eMail: norkhanisa.sham@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Hanaffi bin Harun
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Systems Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331033
eMail: hanaffi.harun@customs.gov.my

 
Nama: Fazil bin A. Rahman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Sarjana Pengurusan Keselamatan Industri
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2332119
eMail: fazil.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Norbaini binti Wasli
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Management
Portpolio: Ketua Unit Perolehan dan Aset AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645803
eMail: norbaini.wasli@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zulkifli bin Mohammad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: ahmadzul.mohd@customs.gov.my

 
Nama: Siti Adura Faridah binti Ismail
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331224
eMail: adura.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Aswan bin Alimudin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Sports Science
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2331192
eMail: aswan.alimudin@customs.gov.my

 
Nama: Adli Hafidz bin Mohd Pauzi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Hotel Management and Tourism
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2314511
eMail: adlihafidz89@gmail.com

 
Nama: Suradet a/l Surapun
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: -
eMail: suradet.surapun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Syafiq bin Azmi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Statistics
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331192
eMail: syafiq.azmi@customs.gov.my

 
Nama: Nor Ain binti Zainuddin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Mass Communication
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331024
eMail: norain.zainuddin@customs.gov.my

 
Nama: Nurul Farhana binti Rusla
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: -
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331152
eMail: farhana.rusla@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Latif Bin Khairi
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik: Dip.Public Administration
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail: latif.khairi@customs.gov.my

 
Nama: Hj Alias bin Mohd Noor
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
eMail: aliasmohdnoor@yahoo.com

 
Nama: Shamsuriya binti Ali
Jawatan: Pen.PaK (WK32)
Akademik: Diploma in Business Study
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel:
eMail: suriya.ali@customs.gov.my

 
Nama: Nor Aidah Binti Samin
Jawatan: Pen Pengurus Asrama (N27)
Akademik: Diploma Pengurusan Institusi Dan Penyediaan Makanan
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar (Asrama)
Tel: 06-2314015
eMail: noraidah.samin@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (WK27)
Akademik: Diploma Technology Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
eMail: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Roslan Bin Aziz
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
eMail: roslan.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
eMail: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Ab. Razak Bin Yusof
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331100
eMail: razak.yusof@customs.gov.my

 
Nama: Mohamad Nor bin Abdul Wahab
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel:
eMail: mnor.abdwahab@customs.gov.my

 
Nama: Mahfar bin Mahzan
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman (Jurulatih Kawad)
Tel: 06-2331351
eMail: mahfarkdrm@gmail.com

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: STPM
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331302
eMail: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Kairo Bariah Binti Abd Aziz
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331101
eMail: kairobariah.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Sabariah binti Bahari
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (Perpustakaan)
Tel: 06-2331049
eMail: sabariah.bahari@customs.gov.my

 
Nama: Shamsuddin bin Husain
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel:
eMail:

 
Nama: Ong Hay Chin
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel:
eMail: onghaychin@yahoo.com

 
Nama: Quek Hup Neo
Jawatan: B22
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331172
eMail: quekfoto@gmail.com