SOROTAN AKMAL
MAJLIS IFTAR RAMADAN BERSAMA PENGURUSAN TERTINGGI JKDM
23 Mei 2019
 
MAJLIS TAMAT LATIHAN KURSUS ASAS PEMBANTU PENGUASA KASTAM GRED WK19 SIRI 1/2019
14 Mei 2019
 
BICARA EKSEKUTIF HALATUJU DAN CABARAN JKDM MENEMPUH ERA 2020
29 Apr 2019
 
PROGRAM MISI KEMBARA KURSUS ASAS PEMBANTU PENGUASA KASTAM GRED WK19
23 Apr 2019
 
KURSUS IMAM & BILAL JABATAN KASTAM DIRAJA MALAYSIA 2019
23 Apr 2019
 


Klik untuk info penuh...
PAUTAN
HUBUNGI AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331040
No Fax: +6062317762

Pandu Arah KE AKMAL
(Direction To AKMAL)

Sidang Akademik AKMAL


 
Nama: Dato' Soria Binti Osman
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Pembangunan Sumber Manusia
Portfolio: Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331138
Emel: soria.osman@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Idris bin Shaharom
Jawatan: Timbalan Pengarah (WK54)
Akademik: -
Portfolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
Emel: idris.shaharom@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portfolio: Pengarah Cawangan Sabah
Tel: 08-8494433
Emel: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portfolio: Ketua Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331020
Emel: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Zamri bin Wardi
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Pengarah Cawangan Sarawak
Tel: 082-645801
Emel: zamri.wardi@customs.gov.my

 
Nama: Norizan bin Yahya
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
Emel: norizan.yahya@customs.gov.my

 
Nama: Wilson Watis
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331015
Emel: wilson.watis@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BSc Business Administration
Portfolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333632
Emel: m_rosli.yassin@customs.gov.my

 
Nama: Dr Noorazman bin Ahmad
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BSc. Agribusiness
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331096
Emel: azman.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Zuhdi bin Hj. Abdul Zakaria
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
Emel: zuhdi.zakaria@customs.gov.my

 
Nama: Lee Heng Liang
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331027
Emel: hengliang.lee@customs.gov.my

 
Nama: Aminah binti Abdul Manap
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331352
Emel: aminah.manap@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA(Hons) Human Sciences (Communication)
Portfolio: Pendaftar
Tel: 06-2331032
Emel: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel:
Emel: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Asudas a/l Mickel
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331036
Emel: asudas.michel@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
Emel: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Master in Taxation
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331119
Emel: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
Emel: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Mashita binti Yaakob
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Perakaunan
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331240
Emel: mashita.yaakob@customs.gov.my

 
Nama: Anuar bin Ibrahim
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331103
Emel: anuar.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Razali bin Hassan
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331094
Emel: razali.hassan@customs.gov.my

 
Nama: Norazimah binti Kasim
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Sarjana Sains Sosial (Analisis Strategi dan Keselamatan)
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331174
Emel: norazimah.kasim@customs.gov.my

 
Nama: Kohila a/p Swaminathan
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2325855
Emel: kohila.swami@customs.gov.my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portfolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
Emel: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Sarah binti Garja@Tarcha
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 082-645809
Emel: sarah.tarchah@customs.gov.my

 
Nama: Rameswaran A/L Thangaveloo
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: rames.thanga@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad bin Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Technology Management with Honours
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
Emel: ahmad.talib@customs.gov.my

 
Nama: Norazreen binti Karim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: norazreen.karim@customs.gov.my

 
Nama: Kharul Azlin bin Zakaria
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Accounting
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331019
Emel: kharulazlin.zak@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
Emel: hafezzah.talib@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portfolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331037
Emel: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331116
Emel: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Shamsul Ariffin bin Bahnan
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Sports Management
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333754
Emel: shamsul.bahnan@customs.gov.my

 
Nama: Zatulbarakah binti Abididdar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Technology
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331039
Emel: zatulbarakah.ab@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331229
Emel: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Amri bin Naim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bsc (Hons) in Business Information Technology
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2334806
Emel: khairul.naim@customs.gov.my

 
Nama: Nurhafizah binti Edy Muslim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: B.Sc (Hons) Textile Technology
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2333752
Emel: hafizah.edy@customs.gov.my

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
Emel: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Norkhanisa binti Shamsudin
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Sains Social Kepujian Pengajian Antarabangsa
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331216
Emel: norkhanisa.sham@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Hanaffi bin Harun
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Systems Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331033
Emel: hanaffi.harun@customs.gov.my

 
Nama: Fazil bin A. Rahman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Sarjana Pengurusan Keselamatan Industri
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2332119
Emel: fazil.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zulkifli bin Mohammad
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Business Administration
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331118
Emel: ahmadzul.mohd@customs.gov.my

 
Nama: Muhammad Shuhaimi bin Abdullah
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Park And Amenity Management
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331236
Emel: shuhaimi.abd@customs.gov.my

 
Nama: Norzihan binti Anuar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Fizik
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: norzihan.anuar@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Mazhairulnizam Bin Mohd Amin
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331052
Emel: mazhairul.amin@customs.gov.my

 
Nama: Norbaini binti Wasli
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Management
Portfolio: Ketua Unit Perolehan dan Aset AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645803
Emel: norbaini.wasli@customs.gov.my

 
Nama: Saiful Bahari bin Jatlee
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: -
Portfolio: AKMAL Cawangan Sabah
Tel: -
Emel: bahari.jatlee@customs.gov.my

 
Nama: Siti Adura Faridah binti Ismail
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331224
Emel: adura.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Aswan bin Alimudin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Sports Science
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: aswan.alimudin@customs.gov.my

 
Nama: Muhammad Shah Rizal Mohd Ghazali
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331100
Emel: rizal.ghazali@customs.gov.my

 
Nama: Nurhidayah binti Ahmad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Statistik
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331014
Emel: dayah.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Nurul Farhana binti Rusla
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Perniagaan Antarabangsa
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331152
Emel: farhana.rusla@customs.gov.my

 
Nama: Suradet a/l Surapun
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portfolio: Pemantau AKMAL Cawangan Timur
Tel: 09-7953832
Emel: suradet.surapun@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Aqran bin Abdul Kadir
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: MBA, Degree Accountancy
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331024
Emel: aqran.kadir@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Syafiq bin Azmi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Statistics
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331192
Emel: syafiq.azmi@customs.gov.my

 
Nama: Puteri Attia binti Borhan
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Bachelor of Laws (Honours) UIA
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333578
Emel: attia.borhan@customs.gov.my

 
Nama: Nor Hanisah binti Mohamad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331179
Emel: hanisah.mohamad@customs.gov.my

 
Nama: Roszita binti Mohd Kolan
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
Emel: roszita.m_kolan@customs.gov.my

 
Nama: Shamsuriya binti Ali
Jawatan: Pen.PaK (WK32)
Akademik: Diploma in Business Study
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel:
Emel: suriya.ali@customs.gov.my

 
Nama: Mohamad Ismail Bin K. Abdullah
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2331100
Emel: ismail.abd@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (WK29)
Akademik: Diploma Technology Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
Emel: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zuhdi bin Md Khudzari
Jawatan: Pen.PaK (WK29)
Akademik: Sarjana Muda Pengajian Akidah dan Agama dengan Kepujian
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331040
Emel: zuhdi.khudzari@customs.gov.my

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
Emel: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Mahfar bin Mahzan
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman (Jurulatih Kawad)
Tel: 06-2331351
Emel: mahfarkdrm@gmail.com

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: STPM
Portfolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
Emel: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331302
Emel: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Kairo Bariah Binti Abd Aziz
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331101
Emel: kairobariah.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Sabariah binti Bahari
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan (Perpustakaan)
Tel: 06-2331049
Emel: sabariah.bahari@customs.gov.my

 
Nama: Shamsuddin bin Husain
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Penyelidikan Dan Pembangunan
Tel: 06-2331045
Emel: shamsuddin.hsn@customs.gov.my

 
Nama: Ong Hay Chin
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: MCE
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331052
Emel: onghaychin@yahoo.com

 
Nama: Othman bin Samdin
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: -
Emel: othman.samdin@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Airil bin Ibrahim
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
Emel: airil.ibrahim@customs.gov.my