SOROTAN AKMAL
MTCP Course
20 Jun 2016
 
Registration for the 6th WCO Knowledge Academy is open
29 Apr 2016
 
Jom Minta Resit GST
29 Apr 2016
 


Klik untuk info penuh...
PAUTAN
HUBUNGI AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331040
No Fax: +6062317762

Pandu Arah KE AKMAL
(Direction To AKMAL)

Sidang Akademik AKMAL


 
Nama: Dato' Azimah Binti Abd Hamid
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: Master in Human Resource
Portpolio: Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331138
eMail: azimah.hamid@customs.gov.my

 
Nama: Saidi Bin Ismail
Jawatan: Timbalan Pengarah (WK54)
Akademik: Master in Public Administration
Portpolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
eMail: saidi.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Saleh Bin Ismail
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BSc(Hons)Chemistry
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan ICT (JICT)
Tel: 06-2313632
eMail: saleh.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Norani Binti Saedin
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BA (Hons) South East Asia Studies
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal (JTEK)
Tel: 06-2331015
eMail: norani.saedin@customs.gov.my

 
Nama: Norsiah Binti Abdul Ghani
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331027
eMail: norsiah.ghani@customs.gov.my

 
Nama: Zaleha Binti Selamat
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BA (Hons) Social Science
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Luar (JPL)
Tel: 06-2331036
eMail: zaleha.selamat@customs.gov.my

 
Nama: Dr Ahmad Taufik bin Sulaiman
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portpolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
eMail: taufik.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Dr. Alim Impira
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: PhD Human Resource Management
Portpolio: Pengarah Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645801
eMail: alim.impira@customs.gov.my

 
Nama: Zulkurnein Bin Abd Rahman
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik:
Portpolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
eMail: zulkurnein.ar@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portpolio: Pengarah Cawangan Sabah
Tel: 08-8494433
eMail: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portpolio: Ketua Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (JP&P)
Tel: 06-2331020
eMail: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portpolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar (JHEP)
Tel: 06-2331014
eMail: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Abd Kahar bin Jodin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Bachelor of Economics
Portpolio: Ketua Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331014
eMail: abd_kahar.jodin@customs.gov.my

 
Nama: Suhaimi Bin Yusoff
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: MSc Management (UUM), MSc Management of Technology (UTM)
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331174
eMail: suhaimi.yusoff@customs.gov.my

 
Nama: Bakri Bin Abdul Rahman
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA(Hons)Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
eMail: bakri.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Dr Noorazman bin Ahmad
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331096
eMail: azman.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Jabar Bin Manaf
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
eMail: jabar.manaf@customs.gov.my

 
Nama: Dr Shalihen Bin Mohd Salleh
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: PhD in Management (Indirect Tax)
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331046
eMail: shalihen.salleh@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
eMail: m_rosli.yassin@customs.gov.my

 
Nama: Ramlan Bin Tahir
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc (HONS) Chemistry
Portpolio: AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: -
eMail: ramlan.tahir@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Annuar Bin Suleiman
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: MSc Management
Portpolio: Pensyarah/Jurulatih
Tel: 04-9699017
eMail: annuar.suleiman@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Yamin bin Md. Husin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331352
eMail: myamin.mhusin@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Master in Taxation
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331179
eMail: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331032
eMail: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331118
eMail: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Fadzil Bin Nasir
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc (Hons) Fizik, Dip in Engineering (Electrical)
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331179
eMail: mfadzil.nasir@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Human Sciences (Communication)
Portpolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331019
eMail: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nur Rahayu Binti Abdul Halim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Strategic Management & Intellectual Property Rights
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331752
eMail: snrahayu.ahalim@customs.gov.my

 
Nama: Aimy Sharfilah binti Mat Satar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
eMail: aimy.matsatar@customs.gov.my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portpolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 08-8493433
eMail: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad bin Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Technology Management with Honours
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: ahmad.talib@customs.gov.my

 
Nama: Kharul Azlin bin Zakaria
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Accounting
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331241
eMail: kharulazlin.zak@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
eMail: hafezzah.talib@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331229
eMail: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331039
eMail: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Shamsul Ariffin bin Bahnan
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Sports Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331216
eMail: shamsul.bahnan@customs.gov.my

 
Nama: Zatulbarakah binti Abididdar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Technology
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331042
eMail: zatulbarakah.ab@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Amri bin Naim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bsc (Hons) in Business Information Technology
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331236
eMail: khairul.naim@customs.gov.my

 
Nama: Dayang Siti Nurafidah binti Sabri Apandi
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Business Administration
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: -
eMail: nurafidah.sabri@customs.gov.my

 
Nama: Nurhafizah binti Edy Muslim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: B.Sc (Hons) Textile Technology
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
eMail: hafizah.edy@customs.gov.my

 
Nama: Halimah Binti Ab Ghani
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Kimia Gunaan
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331215
eMail: halimah.abghani@customs.gov.my

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
eMail: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Norbaini binti Wasli
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Management
Portpolio: Ketua Unit Perolehan dan Aset AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645803
eMail: norbaini.wasli@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zulkifli bin Mohammad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Business Administration
Portpolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
eMail: ahmadzul.mohd@customs.gov.my

 
Nama: Siti Adura Faridah binti Ismail
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portpolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331224
eMail: adura.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Aswan bin Alimudin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Sports Science
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331192
eMail: aswan.alimudin@customs.gov.my

 
Nama: Sarina binti Md Noor
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Computer Science
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331024
eMail: sarina.mdnoor@customs.gov.my

 
Nama: Nor Faziana binti Suhaimi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Hospitality Management
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2313764
eMail: faziana.suhaimi@customs.gov.my

 
Nama: Madzlie bin Rosli
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA (Hons) Creative Technology and Artistic (Screen)
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2314759
eMail: madzlie.rosli@customs.gov.my

 
Nama: Adli Hafidz bin Mohd Pauzi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Hotel Management and Tourism
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2314511
eMail: adlihafidz89@gmail.com

 
Nama: Suradet a/l Surapun
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pendaftar
Tel: -
eMail: suradet.surapun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Syafiq bin Azmi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Statistics
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail: syafiq.azmi@customs.gov.my

 
Nama: Nor Ain binti Zainuddin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Mass Communication
Portpolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel:
eMail: norain.zainuddin@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Latif Bin Khairi
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik: Dip.Public Administration
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
eMail: latif.khairi@customs.gov.my

 
Nama: Hj Alias bin Mohd Noor
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
eMail: aliasmohdnoor@yahoo.com

 
Nama: Shamsuriya binti Ali
Jawatan: Pen.PaK (WK32)
Akademik:
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel:
eMail: suriya.ali@customs.gov.my

 
Nama: Nor Aidah Binti Samin
Jawatan: Pen Pengurus Asrama (N27)
Akademik: Diploma Pengurusan Institusi Dan Penyediaan Makanan
Portpolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar (Asrama)
Tel: 06-2314015
eMail: noraidah.samin@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (WK27)
Akademik: Diploma Technology Management
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
eMail: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Zaharah Binti Mohd Noor
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Pentadbiran)
Tel: 06-2331159
eMail: zaharah.noor@customs.gov.my

 
Nama: Roslan Bin Aziz
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
eMail: roslan.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Ab. Razak Bin Yusof
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331100
eMail: razak.yusof@customs.gov.my

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
eMail: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Mahfar bin Mahzan
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal (Jurulatih Kawad)
Tel: 06-2331351
eMail: mahfarkdrm@gmail.com

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: STPM
Portpolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
eMail: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331302
eMail: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Kairo Bariah Binti Abd Aziz
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331101
eMail: kairobariah.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Sabariah binti Bahari
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (Perpustakaan)
Tel: 06-2331049
eMail: sabariah.bahari@customs.gov.my

 
Nama: Quek Hup Neo
Jawatan: B22
Akademik: SPM
Portpolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331172
eMail: quekfoto@gmail.com