SOROTAN AKMAL
AKTIVITI KO-KURIKULUM PESERTA KURSUS ASAS WK19
16 Nov 2018
 


Klik untuk info penuh...
PAUTAN
HUBUNGI AKMAL
Akademi Kastam Diraja Malaysia
Royal Malaysian Customs Academy
Peti Surat 160, Bukit Baru,
Hang Tuah Jaya
75730 Melaka
Malaysia
No Telefon: +6062331040
No Fax: +6062317762

Pandu Arah KE AKMAL
(Direction To AKMAL)

Sidang Akademik AKMAL


 
Nama: Dato' Soria Binti Osman
Jawatan: Pengarah Kastam Negeri (JUSA C)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Pembangunan Sumber Manusia
Portfolio: Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331138
Emel: soria.osman@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Idris bin Shaharom
Jawatan: Timbalan Pengarah (WK54)
Akademik: -
Portfolio: Timbalan Pengarah AKMAL
Tel: 06-2331011
Emel: idris.shaharom@customs.gov.my

 
Nama: Zaleha Binti Selamat
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BA (Hons) Social Science
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331036
Emel: zaleha.selamat@customs.gov.my

 
Nama: Norsiah Binti Abdul Ghani
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331027
Emel: norsiah.ghani@customs.gov.my

 
Nama: Zulkurnein Bin Abd Rahman
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: BSc Fizik (UKM)
Portfolio: Pengarah Cawangan Langkawi
Tel: 04-9699019
Emel: zulkurnein.ar@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Hafiz Bin Ishak
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: MSc Social Science (Pengajian Rasuah) UKM
Portfolio: Pengarah Cawangan Sabah
Tel: 08-8494433
Emel: m_hafiz.ishak@customs.gov.my

 
Nama: Salbiah Binti Musa
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: Master in Business Administration (MBA)
Portfolio: Ketua Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331020
Emel: salbiah.musa@customs.gov.my

 
Nama: Zamri bin Wardi
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Pengarah Cawangan Sarawak
Tel: 082-645801
Emel: zamri.wardi@customs.gov.my

 
Nama: Norizan bin Yahya
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331013
Emel: norizan.yahya@customs.gov.my

 
Nama: Wilson Watis
Jawatan: PKPK I (WK52)
Akademik: -
Portfolio: Ketua Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331015
Emel: wilson.watis@customs.gov.my

 
Nama: Muhamad Rosli Bin Mat Yassin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Business Administration
Portfolio: Ketua Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333632
Emel: m_rosli.yassin@customs.gov.my

 
Nama: Norhaslinda Binti Ali
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA(Hons) Human Sciences (Communication)
Portfolio: Pendaftar
Tel: 06-2331032
Emel: norhaslinda.ali@customs.gov.my

 
Nama: Dr Noorazman bin Ahmad
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc. Agribusiness
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331096
Emel: azman.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Imran Bin Harun
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: LLM (Master of Law)
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel:
Emel: imran.harun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Rodzi Bin Rajimin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BSc Agriculture Business
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331030
Emel: mrodzi.rajimin@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Annuar Bin Suleiman
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: MSc Management
Portfolio: Pensyarah/Jurulatih
Tel: 04-9699017
Emel: annuar.suleiman@customs.gov.my

 
Nama: Asudas a/l Mickel
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: asudas.michel@customs.gov.my

 
Nama: Emifakinah Binti Mohamed Eusoff
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Master in Taxation
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331119
Emel: fakinah.eusoff@customs.gov,my

 
Nama: Norman Bin Abidin
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Accountancy
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331016
Emel: norman.abidin@customs.gov.my

 
Nama: Anuar bin Ibrahim
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331103
Emel: anuar.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Mashita binti Yaakob
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Perakaunan
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331352
Emel: mashita.yaakob@customs.gov.my

 
Nama: Razali bin Hassan
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331094
Emel: razali.hassan@customs.gov.my

 
Nama: Norazimah binti Kasim
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: Sarjana Sains Sosial (Analisis Strategi dan Keselamatan)
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331174
Emel: norazimah.kasim@customs.gov.my

 
Nama: Kohila a/p Swaminathan
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2325855
Emel: kohila.swami@customs.gov.my

 
Nama: Rosdi Bin Muda
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portfolio: Unit Latihan, AKMAL Sabah
Tel: 088-493433
Emel: rosdi.muda@customs.gov.my

 
Nama: Sarah binti Garja@Tarcha
Jawatan: PKPK II (WK48)
Akademik: -
Portfolio: AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 082-645809
Emel: sarah.tarchah@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad bin Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Technology Management with Honours
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
Emel: ahmad.talib@customs.gov.my

 
Nama: Kharul Azlin bin Zakaria
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bachelor of Accounting
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331019
Emel: kharulazlin.zak@customs.gov.my

 
Nama: Siti Nurhafezzah Binti Mat Talib
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Accountancy
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331039
Emel: hafezzah.talib@customs.gov.my

 
Nama: Salina Binti Mohamad Saleh
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Finance
Portfolio: Pejabat Pendaftar
Tel: 06-2331037
Emel: salina.m_salleh@customs.gov.my

 
Nama: Elfi Nazreen Bin Ibrahim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Human Resource Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331039
Emel: nazreen.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Zakaria bin Bakar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Economics
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331116
Emel: zakaria.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Shamsul Ariffin bin Bahnan
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Sports Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331216
Emel: shamsul.bahnan@customs.gov.my

 
Nama: Zatulbarakah binti Abididdar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Technology
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331116
Emel: zatulbarakah.ab@customs.gov.my

 
Nama: Zamri Bin Sulaiman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA (Hons) Sosial Science
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2334806
Emel: zamri.sulaiman@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Amri bin Naim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Bsc (Hons) in Business Information Technology
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331229
Emel: khairul.naim@customs.gov.my

 
Nama: Dayang Siti Nurafidah binti Sabri Apandi
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Master in Business Administration
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: -
Emel: nurafidah.sabri@customs.gov.my

 
Nama: Nurhafizah binti Edy Muslim
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: B.Sc (Hons) Textile Technology
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331031
Emel: hafizah.edy@customs.gov.my

 
Nama: Fazrul Nizam Bin Chairul Akbar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc (Hons) Human Resource Development
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2331237
Emel: fazrul.chairul@customs.gov.my

 
Nama: Norkhanisa binti Shamsudin
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda Sains Social Kepujian Pengajian Antarabangsa
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333754
Emel: norkhanisa.sham@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Hanaffi bin Harun
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BSc Information Systems Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331033
Emel: hanaffi.harun@customs.gov.my

 
Nama: Fazil bin A. Rahman
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Sarjana Pengurusan Keselamatan Industri
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: 06-2332119
Emel: fazil.rahman@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zulkifli bin Mohammad
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Business Administration
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331118
Emel: ahmadzul.mohd@customs.gov.my

 
Nama: Muhammad Shuhaimi bin Abdullah
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: BA(Hons) Park And Amenity Management
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331235
Emel: shuhaimi.abd@customs.gov.my

 
Nama: Norzihan binti Anuar
Jawatan: PPK (WK44)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Fizik
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: norzihan.anuar@customs.gov.my

 
Nama: Norbaini binti Wasli
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BA(Hons) Management
Portfolio: Ketua Unit Perolehan dan Aset AKMAL Cawangan Sarawak
Tel: 08-2645803
Emel: norbaini.wasli@customs.gov.my

 
Nama: Saiful Bahari bin Jatlee
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: -
Portfolio: AKMAL Cawangan Sabah
Tel: -
Emel: bahari.jatlee@customs.gov.my

 
Nama: Siti Adura Faridah binti Ismail
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portfolio: Jabatan Pembangunan ICT
Tel: 06-2331224
Emel: adura.ismail@customs.gov.my

 
Nama: Aswan bin Alimudin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc Sports Science
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331025
Emel: aswan.alimudin@customs.gov.my

 
Nama: Nurul Farhana binti Rusla
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Perniagaan Antarabangsa
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331152
Emel: farhana.rusla@customs.gov.my

 
Nama: Nurhidayah binti Ahmad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Ijazah Sarjana Muda (Kepujian) Sains Statistik
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: -
Emel: dayah.ahmad@customs.gov.my

 
Nama: Suradet a/l Surapun
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: BSc (Hons) Computer Science
Portfolio: Pemantau AKMAL Cawangan Timur
Tel: 09-7953832
Emel: suradet.surapun@customs.gov.my

 
Nama: Mohd Syafiq bin Azmi
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Statistics
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331192
Emel: syafiq.azmi@customs.gov.my

 
Nama: Nor Ain binti Zainuddin
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Degree In Mass Communication
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331024
Emel: norain.zainuddin@customs.gov.my

 
Nama: Khairul Aqran bin Abdul Kadir
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: MBA, Degree Accountancy
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: 06-2333578
Emel: aqran.kadir@customs.gov.my

 
Nama: Puteri Attia binti Borhan
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik: Bachelor of Laws (Honours) UIA
Portfolio: Jabatan Pengajian Kepimpinan
Tel: -
Emel: attia.borhan@customs.gov.my

 
Nama: Nor Hanisah binti Mohamad
Jawatan: PaK (WK41)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2331179
Emel: hanisah.mohamad@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Latif Bin Khairi
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik: Dip.Public Administration
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel:
Emel: latif.khairi@customs.gov.my

 
Nama: Roszita binti Mohd Kolan
Jawatan: Pen.PaK (WK36)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2326329
Emel: roszita.m_kolan@customs.gov.my

 
Nama: Shamsuriya binti Ali
Jawatan: Pen.PaK (WK32)
Akademik: Diploma in Business Study
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel:
Emel: suriya.ali@customs.gov.my

 
Nama: Nor Aidah Binti Samin
Jawatan: Pen Pengurus Asrama (N29)
Akademik: Diploma Pengurusan Institusi Dan Penyediaan Makanan
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar (Asrama)
Tel: 06-2314015
Emel: noraidah.samin@customs.gov.my

 
Nama: Nazri Bin Nordin
Jawatan: Pen.PaK (WK29)
Akademik: Diploma Technology Management
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman
Tel: 06-2336329
Emel: nazri.din@customs.gov.my

 
Nama: Ahmad Zuhdi bin Md Khudzari
Jawatan: Pen.PaK (WK29)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pendaftar
Tel: 06-2331040
Emel: -

 
Nama: Hamdan Bin Baba
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pendaftar (Aset)
Tel: 06-2331164
Emel: hamdan.baba@customs.gov.my

 
Nama: Mahfar bin Mahzan
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pengajian Asas Perkastaman (Jurulatih Kawad)
Tel: 06-2331351
Emel: mahfarkdrm@gmail.com

 
Nama: Zun Bin Sabu
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: STPM
Portfolio: Jurulatih AKMAL Langkawi
Tel: 04-9699022
Emel: zun_07@hotmail.com

 
Nama: Safarin Bin Abu Bakar
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331302
Emel: safarin.bakar@customs.gov.my

 
Nama: Kairo Bariah Binti Abd Aziz
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331101
Emel: kairobariah.aziz@customs.gov.my

 
Nama: Sabariah binti Bahari
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan (Perpustakaan)
Tel: 06-2331049
Emel: sabariah.bahari@customs.gov.my

 
Nama: Shamsuddin bin Husain
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik:
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331045
Emel: shamsuddin.hsn@customs.gov.my

 
Nama: Ong Hay Chin
Jawatan: PiKT (WK26)
Akademik: MCE
Portfolio: Jabatan Pengajian Luar
Tel: 06-2331052
Emel: onghaychin@yahoo.com

 
Nama: Othman bin Samdin
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Hal Ehwal Pelajar
Tel: -
Emel: othman.samdin@customs.gov.my

 
Nama: Mohammad Airil bin Ibrahim
Jawatan: PiKK (WK22)
Akademik: -
Portfolio: Jabatan Pengajian Teknikal
Tel: 06-2331351
Emel: airil.ibrahim@customs.gov.my

 
Nama: Quek Hup Neo
Jawatan: B22
Akademik: SPM
Portfolio: Jabatan Pembangunan Dan Penyelidikan
Tel: 06-2331172
Emel: quekfoto@gmail.com